Pedagogové

Henrieta Vítová (1993–2001)

Zakladatelka Pohybového studia H. Původem ze Slovenska, absolventka FF UK, jako tanečnice prošla angažmá v Olomouci (1984–86), Pantomimě Na zábradlí 1987–90, Černém divadle Jiřího Srnce 1990–92, Pantomimě Na zábradlí 1992/93.

Helena Jurčičková – Peerová (1996–1998)

Helena Jurčičková – Peerová Vystudovala Konzervatoř Jaroslava Ježka (obor scénický tanec) a JAMU (obor taneční pedagogika). Do roku 2004 vedla taneční skupinu Kassiopeia, která se věnovala výrazovému tanci a stepu, poté skupinu Freedance (scénický tanec). Připravuje také jednotlivé semináře pro různé taneční a sportovní oddíly, na katedře tělesné výchovy AMU učí step.

Šárka Vrašťáková (1998–2000)

Absolventka brněnské konzervatoře a HAMU (obor choreografie) 2000. V letech 1990–95 byla sólistkou Pražského komorního baletu Pavla Šmoka. Své vlastní choreografie (např. Neviditelné věci, Prší déšť, Čo mám s Tebou robiť nebo Svatební košile) prezentovala na domácích i zahraničních festivalech a soutěžích, jako Tanec Praha, Bratislava v pohybu. Od roku 2000 je členkou Tanztheateru Johanna Kresnika, Zúčastnila se workshopů s renomovanými osobnostmi tanečního světa – např. s Beatricií Libonati a Janem Minaříkem, Joem Alegadem, Brucem Taylorem.

Marika Blahoutová – Hanušová (2000–2001)

Marika Blahoutová – Hanušová Absolvovala Experimentální taneční školu v Liberci 1992, stáž v Eternia Dance Theater ve Švédsku 1992 a Taneční katedru HAMU (obor choreografie) 1999. Tančila v Liberci 1990–92, Pražském komorním baletu 1992–99, v Ballet Theater Augsburg 1999–2000. Získala nominaci na cenu Thálie 1997 za roli Vdovy v Holoubkovi, na celostátní choreografické soutěži v Olomouci 1998 byly oceněny její choreografie Toman a lesní panna a Tak dost.

Katka Bednářová (2001)

Absoloventka oboru taneční pedagogika na HAMU.

Magda Kalhousová (2002–2003)

Absolventka HAMU (ober pedagogika klasického tance), vyučuje na soukromé taneční konzervatoři a v tanečním souboru Trialog.

Eva Lacková (2003–2004)

V letech 1986–1994 vystudovala Taneční konzervatoř v Bratislavě a následně pedagogiku klasického tance pod vedením D. Hubové a I. Čiernikové na VŠMU v Bratislavě (1994–1999). První angažmá získala ve Slovenském národním divadle v Bratislavě (1994–2000), poté byla členkou Bratislavského divadla tance (2000–2001). V této době také působila jako pedagog v souborech scénického tance Allegro, Bralen a Mystic. V letech 2001–2004 byla v angažmá v Pražském komorním baletu – souboru SOP.

Kristýna Slezáková (od 2004)

Kristýna Slezáková Začínala se společenským tancem, od 7 let tančila u Lenky Dřímalové v tanečním divadle Zóna. Vystudovala taneční pedagogiku na pražské AMU. Jako tanečnice a choreografka spolupracuje s Národním divadlem Moravsko-slezským, pracovala i pro divadlo Aréna, Činoherní studio Ústí nad Labem a pro Divadlo Na Fidlovačce. V Ostravě vede vlastní soubor Stres ve Vřesu. Tanec studovala také na různých festivalech, např. ImpulsTanz ve Vídni, spolupracovala s pedagogy jako Joe Alegado, Andrew Harwood, David Zambrano, Lenka Vágnerová, Jan Kodet, úzce spolupracuje s Martinem Vraným.

Kateřina Kaňková (od 2000)

Kateřina Kaňková S tancem začínala v 9 letech v přípravce souboru KIKS v roce 1993, o rok později se stala členkou Pohybového studia H. V roce 1998 připravila svou první choreografii, se kterou se soubor účastnil několika soutěží. Na činnosti Pohybového studia H se i nadále podílela jako choreografka, od roku 2000 také jako pedagožka. Po organizačních změnách na konci sezóny 2000/2001 se stala jeho vedoucí. Tanec studuje především prostřednictvím seminářů u pedagogů jako Joe Alegado, Cristina Perera, Gabriel Wong, Eva Klimáčková, David Strnad, Jana Kekeňáková, Rasťo Letenaj, Lenka Vágnerová nebo Jan Kodet. Od roku 2004 pracuje jako externí pedagog a choreograf v souboru HO-TA-PO a od roku 2008 také jako pedagog Centra tance.

Veronika Sequensová (od 2005)

Veronika Sequensová S tancem začínala v 8 letech v přípravce souboru lidových tanců Vycpálkovci. Ve 12 letech se začala věnovat tanci modernímu. Od roku 1999 je členkou Pohybového studia H, kde od září 2005 vyučuje ve skupině začátečníků, se kterými v roce 2006 připravila svou první choreografii. Kromě pravidelných tréninků souboru se tanečně vzdělává především prostřednictvím různých seminářů a letních škol tance, účastnila se např. kurzů Lenky Vágnerové, Rastislava Letenaje, Olgy Letenajové, Jany Kekeňákové, Sylvie Belákové, Marie Klimešové, Davida Strnada nebo Nadii-Karine Hasa (techniky jazzu, Limona, Hortona a Cunninghama. Od roku 2007 působí jako pedagog Centra tance.

Martina Lacová (od 2006)

Martina Lacová Absolvovala Konzervatoř J.L.Bella v Banské Bystici (taneční oddělení), ve studiích pokračuje na HAMU v Praze, obor taneční pedagogika (od roku 2004). Účastnila (účastní se) se také různých worshopů, např. s Antonem Lachkým, Janem Kodetem, Martinem Vraným, Lenkou Vágnerovou, Zuzanou Kozánkovou, Olgou Letenajovou a mnoha dalšími. Účinkovala ve Státní opeře v Banské Bystrici, např. v baletu Louskáček, a v různých tanečních projektech, včetně choreografií studentů choreografie HAMU. Kromě klasického tance a moderních tanečních technik ovládá také české a slovenské lidové tance a také maorský tanec Poi.

Lenka Vokurková (2007)

Tanečnice a choreografka, vystudovala konzervatoř Duncan Centrum a v letech 2001 – 2004 působila v souboru Štúdio tanca v Banské Bystrici. Spolupracovala např. s Julyanem Hamiltonem, Zuzanou Hájkovou, Martou Polákovou, Zuzanou a Milanem Kozákovými….

Mgr.art Markéta Vacková (od 2008)

Mgr.art Markéta Vacková Je absolventkou Katedry taneční tvorby na VŠMU v Bratislavě, kde se specializovala na současný tanec a choreografii. Absolvovala stáž na Dartington College of Arts ve Velké Británii (2007) a na pražské HAMU (2005). Během studií na VŠMU se podílela na dramaturgii experimentálního prostoru pro studenty Ateliér Pohybu Dvorana. V letech 2000–2003 vedla v Praze dětský taneční soubor Paralela, který vystupoval na přehlídkách scénického tance a pohybového divadla. Věnuje se vlastní choreografické tvorbě, dětské taneční pedagogice a vyučuje současný tanec v Praze. Organizuje letní taneční školu LAB1 v Bratislavě.

Helena Arenbergerová (od 2008)

Helena Arenbergerová Absolvovala studium historie – sociální dějiny na Karlově univerzitě v Praze, jeden rok studovala taneční pedagogiku na HAMU. V posledních letech spolupracovala zejména Laroque Dance Company – Helene Weinzierl (Rakousko) a VerTe Dance Company (CZ). Podílela se na projektech W. Dornera (Rakousko), J. Kodeta, I.M. Popovici (Rum/CZ), R. Tirpáka (SK), F. Rückerta (Německo), Ch. Pite (Kanada), Lenky Ottové (CZ) aj, účinkovala ve dvou tanečních filmech D. Conrada (Kanada). Příležitostně vede lekce současného tance ve studiu Dance Perfect a studiu ProArt v Praze.

Lenka Vágnerová (od 2008)

Lenka Vágnerová Vystudovala Akademii múzických umění v Praze (HAMU), obor taneční pedagogika u Doc. Ivanky Kubicové.Pravidelně vyučuje contemporary dance a balet v tanečním studiu Dance Perfect v Praze,externě na tanečních konzervatořích,ško­lách a v rámci různých workshopů, seminářů a festivalů v Čechách i zahraničí. Spolupracovala s choreografy: Jánem Ďurovčíkem (Torzo ballet – SK), Janem Kodetem (CZ), Normanem Douglasem(UK), v Bratislavském Divadle Tanca (Danielem Ezralowem a Billem Youngem – USA), Barborou Kryslovou-Grenier (Německo), Liz King D.I.D dance company (Rakousko), Veronikou Riz (Itálie), se skupinou Claude Brumachon – Benjamin Lamarche v CCNN v Nantes (Francie) ad. Získala ocenění za interpretaci na festivalu Tanec Praha a dvě nominace na divadelní cenu Thalie rovněž za interpretaci.

Lucie Smrčková (od 2010)

Lucie Smrčková S tancem začínala v 6 letech v přípravce souboru HO-TA-PO, jehož členkou byla téměř 10 let a seznámila se s nejrůznějšími tanečními styly. V roce 2002 se stala členkou Pohybového studia H, kde od roku 2008 vyučuje moderní tanec ve skupině začátečníků. V letech 2005 – 2009 pedagogicky působila v tanečním souboru Steffi dance (pohybová průprava dětí 5–18 let). V roce 2006 se stala členkou Junior Domino Dance Company. Tanečně se vzdělává především prostřednictvím různých seminářů a letních škol tance u pedagogů jako Joe Alegado, Priscilla Rasmussen, Peter Friis, Lenka Vágnerová, David Strnad, Jan Kodet, Václav Janeček a další.